Doradztwo podatkowe
Upadłość konsumencka
Pomoc w uwolnieniu od roszczeń wierzycieli

Doradztwo w upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka to szybkie i nieskomplikowane postępowanie prowadzące do oddłużenia. Na mocy obowiązującej od 24 marca 2020 roku nowelizacji prawa upadłościowego ingerencja sądu została ograniczona do najważniejszych decyzji, takich jak ogłoszenie upadłości czy ustalenie planu spłaty wierzycieli. Od momentu ogłoszenia upadłości konsumenckiej majątkiem dłużnika zarządza syndyk, dążąc do zabezpieczenia roszczeń wierzycieli.

W PROFORO oferujemy najwyższy standard obsługi w przebiegu postępowania upadłościowego. Reprezentujemy interesy dłużników w kontakcie z wierzycielami i sądami, a także czuwamy nad prawidłowością pracy innych organów, kontrolując legalność ich działań.

Korzyści z ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Zawieszenie postępowań egzekucyjnych i sądowych

Upadłość konsumencka umożliwia umorzenie egzekucji komorniczych, zatrzymując bieg odsetek karnych. Jako że majątek dłużnika wchodzi w skład masy upadłościowej, komornik nie może prowadzić licytacji.

Umorzenie zobowiązań pieniężnych

Może ono nastąpić w drodze automatycznego oddłużenia oraz umorzenia zobowiązań, które nie zostały zaspokojone w procesie upadłościowym, bądź po uregulowaniu zobowiązań zgodnie z przyjętym planem spłaty.

Zabezpieczenie przed bezdomnością

Wprawdzie nieruchomość dłużnika podlega spieniężeniu przez syndyka, niemniej upadły może ubiegać się o dofinansowanie najmu lokalu mieszkalnego na okres od roku do dwóch lat.

Niski koszt postępowania upadłościowego

Rozpoczęcie procedury upadłościowej nie wymaga od dłużnika nakładów finansowych. Koszty związane z postępowaniem pokrywa tymczasowo Skarb Państwa. Osoby nieposiadające majątku są zwolnione z ich uiszczenia.

Odzyskanie spokoju i komfortu psychicznego

Niewątpliwym atutem ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest minimalizacja stresu. Oddłużenie kładzie kres uporczywym działaniom windykatorów, pozwalając dłużnikom powrócić do spokojnego życia.

Poznaj zakres naszych usług!

W czym możemy Ci pomóc?

 • sporządzenie wniosku o ogłoszenie upadłości;
 • ochrona majątku;
 • weryfikacja poniesionych kosztów egzekucji komorniczych;
 • reprezentacja interesów w toku prowadzonego postępowania;
 • sporządzenie wniosku o umorzenie zobowiązań upadłego;
 • oddłużenie.
Proforo
Nie trać cennego czasu…

Kiedy warto się do nas zgłosić?

Skontaktuj się z naszą kancelarią, jeśli:

 • wpadłeś(aś) w spiralę zadłużenia;
 • nie masz środków, by spłacić długi i zobowiązania finansowe;
 • wierzyciele nękają Cię wezwaniami do zapłaty;
 • w Twojej korespondencji przeważają zawiadomienia od komornika o wszczęciu egzekucji;
 • komornik zajął już Twój majątek np. wynagrodzenie za pracę czy nieruchomość;
 • ponosisz koszty kolejnych postępowań egzekucyjnych na rzecz różnych komorników.
Garść argumentów

Dlaczego warto nam zaufać?

Oferujemy kompleksowe wsparcie ekspertów

Nad sytuacją prawno-finansową klientów PROFORO czuwa interdyscyplinarny zespół ekspertów. Na jego czele stoi syndyk upadłościowy i doradca restrukturyzacyjny z wieloletnim doświadczeniem.

Chronimy prawa klienta i jego majątek

Naszym priorytetem jest ochrona majątku i poszanowanie wszystkich praw osoby zgłaszającej upadłość konsumencką. Zabezpieczenie interesów klienta to główny cel eksperckiego grona PROFORO!

Pomogliśmy już wielu dłużnikom

Na przestrzeni wielu lat przywróciliśmy spokój wielu dłużnikom, pomagając im wkroczyć na drogę życia bez długów. Wsparliśmy ich również w odbudowie poprawnych relacji z wierzycielami.

Skontaktuj się z nami i zacznij życie wolne od długów!

Współpraca Biznesowa

Umów się na konsultację

Wspólnie poszukajmy rozwiązania Twojej sytuacji prawno-finansowej!

Klienci cenią sobie współpracę z PROFORO

Poznaj ich opinie!

Zuzanna Zielińska
Zuzanna Zielińska
21/12/2023
Zdecydowanie polecam kancelarię Pro Foro. Pan Jakub Ziółkowski natychmiast zajął się sprawą. Pełen profesjonalizm, ciągły kontakt z klientem, pełne wsparcie i zaangażowanie! Dziękuję!
Dawid MM
Dawid MM
16/11/2023
Polecam, kancelaria "the best"! Obsługa na najwyższym poziomie, zawsze merytorycznie ale potrafią wszystko wytłumaczyć po ludzku :)
Damian Mazur
Damian Mazur
07/11/2023
Z czystym sumieniem rekomenduję Kancelarię Prawną "Pro Foro", a dokładniej doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego z którym miałem okazję współpracować. Zawsze mogłem liczyć na profesjonalny kontakt, cierpliwe omówienie potrzebnych tematów oraz poradę.
Martyna Domańska
Martyna Domańska
12/10/2023
Z czystym sumieniem polecam Kancelarie. Wspaniali, życzliwi Prawnicy. Z ogromnym sercem i zrozumieniem czasem naprawdę ciężkiej sytuacji życiowej.
Oriana Roszak
Oriana Roszak
23/09/2023
Szczerze polecam kancelarie Proforo. Profesjonalne, ale jednocześnie ludzkie podejście do klienta, co jest ważnym aspektem w kwestii współpracy. Pan Mecenas potrafi słuchać klienta, a następnie jasno i precyzyjnie wytłumaczyć każde wątpliwości. Pozostaje w ciągłym kontakcie z klientem, żeby móc odpowiedzieć na dodatkowe pytania, można zadzwonić i uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź. W Kancelarii panuje miła i życzliwa atmosfera. Moje sprawy wygrane dzięki wiedzy i umiejętnościom pana Mecenasa. Jeżeli pojawi się kolejna potrzeba to z pewnością ponownie skorzystam z usług właśnie tez kancelarii.
aneta wojnarowska
aneta wojnarowska
31/08/2023
Pana Dominika i Jakuba polecam bardzo miła i fachowa obsługa
Justyna Dziedzina
Justyna Dziedzina
24/07/2023
Polecam Kancelarię Prawną "Pro Foro", a w szczególności doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego. Profesjonalna, sprawna współpraca oraz bardzo duże zaangażowanie.
Zadzwoń
+48 575 984 088
Zadzwoń
Scroll to Top