Restrukturyzacja firm
Restrukturyzacja firmy
Ratunek przedsiębiorców przed upadłością

Restrukturyzacja firm

Aktualne realia nie tworzą sprzyjających warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Dynamiczne transformacje na arenie politycznej i będąca tego konsekwencją niestabilność rynku stawia współczesnych przedsiębiorców wobec wielu wyzwań. Rosnące koszty prowadzenia działalności i wysoka konkurencyjność to tylko niektóre czynniki, które mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji finansowej biznesu i spowodować niewypłacalność. W tej sytuacji ratunkiem przed ogłoszeniem upadłości może okazać się restrukturyzacja firmy. Zawarcie układu z wierzycielami, prowadzone pod kontrolą certyfikowanego doradcy restrukturyzacyjnego, jest szansą na ocalenie firmy przed bankructwem. Umożliwia zatrzymanie windykacji, skuteczne oddłużenie, zabezpieczenie roszczeń wierzycieli, a co najważniejsze – pozwala utrzymać zarząd nad majątkiem.

W PROFORO specjalizujemy się w doradztwie restrukturyzacyjnym dla podmiotów gospodarczych z różnych branż. Wspieramy swoją wiedzą i doświadczeniem zarówno właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG), jak i członków spółek, którzy – mimo trudności finansowych – nie chcą rezygnować z prowadzenia biznesu.

Korzyści z restrukturyzacji przedsiębiorstwa

Ochrona przed upadłością

Niewątpliwym atutem restrukturyzacji jest ochrona przedsiębiorstwa przed upadłością i możliwość kontynuacji działalności bez ciążących na nim długach.

Ekspresowe powstrzymanie windykacji

Złożenie wniosku o restrukturyzację powstrzymuje działania komornicze nawet w 2 dni! Uniemożliwia wszczynanie nowych postępowań windykacyjnych, również ze strony ZUS czy US.

Utrzymanie kluczowych dla biznesu umów

Postępowanie o zatwierdzenie układu to najlepszy sposób na zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Pozwala też odbudować nadszarpnięte zaufanie w kontaktach z partnerami biznesowymi.

Dopasowanie planu spłaty do możliwości finansowych

Ważnym elementem postępowania restrukturyzacyjnego jest opracowanie planu spłaty zobowiązań wobec wierzycieli. Tworzy się go z uwzględnieniem aktualnej sytuacji finansowej dłużnika.

Poznaj zakres naszych usług!

W czym możemy Ci pomóc?

 • analiza sytuacji prawno-finansowej firmy;
 • wstrzymanie działań komornika i innych windykatorów oraz ocena legalności ich postępowania;
 • reprezentowanie interesów dłużnika w kontakcie z wierzycielami;
 • przygotowanie warunków układu z wierzycielami;
 • sporządzenie i złożenie w sądzie wniosku o zatwierdzenie układu;
 • opracowanie planu powrotu do życia wolnego od długów;
 • wsparcie finansowe na przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego.
Proforo
Poznaj zakres naszych usług!

Kiedy warto się do nas zgłosić?

Skontaktuj się z naszą kancelarią, jeśli:

 • Twoja firma wpadła w spiralę zadłużenia, stoi na skraju bankructwa lub jest zagrożona niewypłacalnością;
 • w budżecie firmowym nie ma wystarczających środków na wynagrodzenia dla pracowników i pokrycie zobowiązań wobec ZUS i US;
 • masz opóźnienia w spłacie rat kredytowych i bank zagroził Ci wypowiedzeniem umowy kredytowej;
 • grozi Ci zajęcie komornicze, licytacja lub zawiadomiono Cię o wszczęciu postępowania komorniczego;
 • nie chcesz rezygnować z prowadzenia biznesu.
Garść argumentów

Dlaczego warto nam zaufać?

Problemy przedsiębiorców znamy od podszewki

W dotychczasowej działalności mieliśmy okazję wspierać przedsiębiorców z różnych branż. Dzięki temu doskonale wiemy, z jakimi trudnościami mierzą się nie tylko właściciele JDG, ale także członkowie spółek.

Zapewniamy wsparcie finansowe na restrukturyzację

Oferujemy właścicielom firm wsparcie finansowe na przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego. Umożliwiamy również rozłożenie płatności na dogodne raty.

Ocaliliśmy już wiele firm przed upadłością

Mamy doświadczenie w prowadzeniu postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Wiemy, jakie działania podjąć, by uchronić firmę przed upadłością. Dzięki nam wielu przedsiębiorców stanęło na nogi i rozwija dziś swój biznes.

Twoja firma wpadła w spiralę zadłużenia? Chcesz dowiedzieć się, na czym polega oddłużanie firm? Skonsultuj się z naszym ekspertem!

Współpraca Biznesowa

Umów się na konsultację

Wspólnie poszukajmy rozwiązania Twojej sytuacji prawno-finansowej!

Klienci cenią sobie współpracę z PROFORO

Poznaj ich opinie!

Zuzanna Zielińska
Zuzanna Zielińska
21/12/2023
Zdecydowanie polecam kancelarię Pro Foro. Pan Jakub Ziółkowski natychmiast zajął się sprawą. Pełen profesjonalizm, ciągły kontakt z klientem, pełne wsparcie i zaangażowanie! Dziękuję!
Dawid MM
Dawid MM
16/11/2023
Polecam, kancelaria "the best"! Obsługa na najwyższym poziomie, zawsze merytorycznie ale potrafią wszystko wytłumaczyć po ludzku :)
Damian Mazur
Damian Mazur
07/11/2023
Z czystym sumieniem rekomenduję Kancelarię Prawną "Pro Foro", a dokładniej doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego z którym miałem okazję współpracować. Zawsze mogłem liczyć na profesjonalny kontakt, cierpliwe omówienie potrzebnych tematów oraz poradę.
Martyna Domańska
Martyna Domańska
12/10/2023
Z czystym sumieniem polecam Kancelarie. Wspaniali, życzliwi Prawnicy. Z ogromnym sercem i zrozumieniem czasem naprawdę ciężkiej sytuacji życiowej.
Oriana Roszak
Oriana Roszak
23/09/2023
Szczerze polecam kancelarie Proforo. Profesjonalne, ale jednocześnie ludzkie podejście do klienta, co jest ważnym aspektem w kwestii współpracy. Pan Mecenas potrafi słuchać klienta, a następnie jasno i precyzyjnie wytłumaczyć każde wątpliwości. Pozostaje w ciągłym kontakcie z klientem, żeby móc odpowiedzieć na dodatkowe pytania, można zadzwonić i uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź. W Kancelarii panuje miła i życzliwa atmosfera. Moje sprawy wygrane dzięki wiedzy i umiejętnościom pana Mecenasa. Jeżeli pojawi się kolejna potrzeba to z pewnością ponownie skorzystam z usług właśnie tez kancelarii.
aneta wojnarowska
aneta wojnarowska
31/08/2023
Pana Dominika i Jakuba polecam bardzo miła i fachowa obsługa
Justyna Dziedzina
Justyna Dziedzina
24/07/2023
Polecam Kancelarię Prawną "Pro Foro", a w szczególności doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego. Profesjonalna, sprawna współpraca oraz bardzo duże zaangażowanie.
Zadzwoń
+48 575 984 088
Zadzwoń