Kadry i płace
kadry i płace
Kompleksowa opieka nad sprawami kadrowymi

Obsługa kadrowo-płacowa

Zatrudnienie pracowników wiąże się z wieloma obowiązkami w obszarze kadr i płac. W kancelarii PROFORO świadczymy kompleksową obsługę kadrowo-płacową firm o różnorodnym profilu działalności, strukturze zatrudnienia czy liczbie pracowników.

Wieloletnie doświadczenie, systematyczna aktualizacja wiedzy, a także ustawiczne monitorowanie zmian zachodzących w prawie pracy zapewnia nam odpowiednie przygotowanie merytoryczne i jest gwarancją najwyższej jakości usług. Outsourcing spraw związanych z prowadzeniem kadr i płac to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich właścicieli zakładów pracy. Powierzenie profesjonalistom obsługi kadrowo-płacowej to nie tylko oszczędność czasu i minimalizacja sytuacji stresowych, ale również gwarancja najwyższych standardów bezpieczeństwa prawnego oraz zgodności z wymogami RODO.

Poznaj zakres naszych usług!

W czym możemy Ci pomóc?

 • naliczanie wynagrodzeń dla pracowników w oparciu o informację od podatnika o kwocie do wypłaty, liczbie dni chorobowych, liczbie dni urlopowych;
 • naliczanie wynagrodzenia chorobowego;
 • sporządzanie listy płac w oparciu o w/w informacje;
 • zgłaszanie pracowników do ZUS;
 • sporządzanie deklaracji okresowych do ZUS;
 • sporządzanie rocznych informacji o dochodach PIT-11;
 • sporządzanie rocznej deklaracji PIT-4 R;
 • przygotowywanie dokumentów płacowych na potrzeby kontroli ZUS;
 • gromadzenie dokumentacji w teczkach osobowych pracowników;
 • sporządzanie świadectwa pracy;
 • prowadzenie imiennych kartotek wynagrodzeń;
  wyliczanie kwot potrąceń np. komorniczych na podstawie tytułów wykonawczych;
 • nadzór i prowadzenie dokumentacji dotyczącej badań lekarskich, badań okresowych oraz szkoleń BHP;
 • wysyłanie raportów kwartalnych o badaniach lekarskich i BHP, których termin przeprowadzenia przypada w następnym kwartale;
 • prowadzenie dokumentacji dotyczącej urlopów i przekazywanie raportów o zaległych urlopach raz w roku oraz na prośbę podatnika;
 • informowanie o okresie wypowiedzenia umów o pracę (w razie zapytania pracodawcy);
 • sporządzanie pism dotyczących kontroli ZUS oraz PIP;
 • wyliczanie wynagrodzenia na podstawie algorytmu obowiązującego u pracodawcy, np. w zakresie dodatkowych uprawnień za pracę;
 • obsługa umów cywilnoprawnych z ich rozliczeniem;
 • sporządzanie deklaracji kierowanych do GUS, PFRON;
  wystawianie na życzenie zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu;
  doradztwo w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, tworzenie regulaminów i zarządzeń wewnętrznych (regulaminy organizacyjne, pracy, wynagradzania).
Obsługa kadrowo-płacowa​

Najwyższą jakość usług kadrowo-płacowych w Poznaniu znajdziesz w PROFORO!

Garść argumentów

Dlaczego warto nam zaufać?

Przejmujemy na siebie odpowiedzialność

Przejmujemy na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej. Reprezentujemy naszych klientów w kontaktach z US, ZUS i PIP, jak również zajmujemy stanowisko ich pełnomocników podczas kontroli.

Nieustannie aktualizujemy naszą wiedzę

Przepisy z zakresu prawa pracy sukcesywnie ewoluują. Z uważnością śledzimy wszystkie zmiany, by oferować naszym klientom najwyższy standard usług i proponować rozwiązania najbardziej adekwatne do ich aktualnej sytuacji.

Zapewniamy kompleksowe wsparcie

Nasi eksperci pomagają klientom w każdym obszarze obsługi kadrowo-płacowej. W razie potrzeby oferujemy rzetelne usługi księgowe, jak również fachowe doradztwo prawne. Dzięki temu osoby współpracujące z PROFORO mogą czuć się zaopiekowane w każdym wymiarze.

Umów się na konsultację z naszym ekspertem i dowiedz się, jakie korzyści przyniesie Ci outsourcing usług w zakresie kadr i płac!

Współpraca Biznesowa

Umów się na konsultację

Wspólnie poszukajmy rozwiązania Twojej sytuacji prawno-finansowej!

Klienci cenią sobie współpracę z PROFORO

Poznaj ich opinie!

Zuzanna Zielińska
Zuzanna Zielińska
21/12/2023
Zdecydowanie polecam kancelarię Pro Foro. Pan Jakub Ziółkowski natychmiast zajął się sprawą. Pełen profesjonalizm, ciągły kontakt z klientem, pełne wsparcie i zaangażowanie! Dziękuję!
Dawid MM
Dawid MM
16/11/2023
Polecam, kancelaria "the best"! Obsługa na najwyższym poziomie, zawsze merytorycznie ale potrafią wszystko wytłumaczyć po ludzku :)
Damian Mazur
Damian Mazur
07/11/2023
Z czystym sumieniem rekomenduję Kancelarię Prawną "Pro Foro", a dokładniej doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego z którym miałem okazję współpracować. Zawsze mogłem liczyć na profesjonalny kontakt, cierpliwe omówienie potrzebnych tematów oraz poradę.
Martyna Domańska
Martyna Domańska
12/10/2023
Z czystym sumieniem polecam Kancelarie. Wspaniali, życzliwi Prawnicy. Z ogromnym sercem i zrozumieniem czasem naprawdę ciężkiej sytuacji życiowej.
Oriana Roszak
Oriana Roszak
23/09/2023
Szczerze polecam kancelarie Proforo. Profesjonalne, ale jednocześnie ludzkie podejście do klienta, co jest ważnym aspektem w kwestii współpracy. Pan Mecenas potrafi słuchać klienta, a następnie jasno i precyzyjnie wytłumaczyć każde wątpliwości. Pozostaje w ciągłym kontakcie z klientem, żeby móc odpowiedzieć na dodatkowe pytania, można zadzwonić i uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź. W Kancelarii panuje miła i życzliwa atmosfera. Moje sprawy wygrane dzięki wiedzy i umiejętnościom pana Mecenasa. Jeżeli pojawi się kolejna potrzeba to z pewnością ponownie skorzystam z usług właśnie tez kancelarii.
aneta wojnarowska
aneta wojnarowska
31/08/2023
Pana Dominika i Jakuba polecam bardzo miła i fachowa obsługa
Justyna Dziedzina
Justyna Dziedzina
24/07/2023
Polecam Kancelarię Prawną "Pro Foro", a w szczególności doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego. Profesjonalna, sprawna współpraca oraz bardzo duże zaangażowanie.
Zadzwoń
+48 575 984 088
Zadzwoń