Restrukturyzacja gospodarstw rolnych
Restrukturyzacja firmy
Ochrona rolników przed utratą dorobku życia

Restrukturyzacja gospodarstw rolnych

Rolnicy zmuszeni są do prowadzenia działalności w niestabilnych realiach społeczno-gospodarczych. Nieustanne wahania cen rynkowych, modyfikacja regulacji prawnych i postępujące zmiany klimatyczne – to tylko niektóre czynniki ryzyka, które pogarszają kondycję gospodarstw rolnych i mogą doprowadzić do kłopotów finansowych. Ratunkiem przed utratą życiowego dorobku może być restrukturyzacja gospodarstw rolnych. To forma rozwiązania kryzysowej sytuacji, do której kwalifikują się rolnicy niewypłacalni lub znajdujący się na granicy utraty płynności finansowej. Zawarcie układu z wierzycielami przy pomocy doradcy restrukturyzacyjnego chroni gospodarstwo przed upadłością i pozwala kontynuować jego działalność.

W PROFORO udzielamy kompleksowego wsparcia rolnikom zagrożonym utratą dorobku całego życia. Analizujemy ich sytuację prawno-finansową, oceniamy możliwość przeprowadzenia restrukturyzacji gospodarstwa i chronimy przed nieuczciwym działaniem windykatorów. Naszym celem jest roztoczenie parasola bezpieczeństwa nad majątkiem klienta i umożliwienie mu kontynuacji działalności.

Korzyści z restrukturyzacji przedsiębiorstwa

Ochrona majątku rolnika

Celem restrukturyzacji jest roztoczenie parasola ochronnego nad życiowym dorobkiem rolnika. Chroni go ona przed zajęciem majątku i – w przeciwieństwie do upadłości – nie pozbawia zarządu nad mieniem.

Natychmiastowe wstrzymanie egzekucji

Działania restrukturyzacyjne umożliwiają wstrzymanie czynności komorniczych i zapobiegają wszczynaniu nowych. Chronią przed postępowaniem egzekucyjnym ze strony instytucji, takich jak KRUS czy US.

Możliwość kontynuowania działalności

Najważniejszą zaletą restrukturyzacji jest ochrona przed upadłością gospodarstwa rolnego. Rolnicy korzystający z tego rozwiązania mogą kontynuować działalność bez obciążenia długami.

Odbudowa relacji z wierzycielami

Postępowanie o zatwierdzenie układu daje sposobność do odbudowy nadszarpniętego zaufania i odzyskania wiarygodności w oczach partnerów biznesowych.

Poznaj zakres naszych usług!

W czym możemy Ci pomóc?

 • analiza sytuacji prawno-finansowej gospodarstwa;
 • wstrzymanie działań komorniczych;
 • reprezentowanie interesów dłużnika w kontakcie z wierzycielami;
 • przygotowanie warunków układu z wierzycielami;
 • sporządzenie i złożenie w sądzie wniosku o zatwierdzenie układu;
 • opracowanie planu powrotu do życia wolnego od długów;
 • wsparcie finansowe na przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego.
Proforo
Poznaj zakres naszych usług!

Kiedy warto się do nas zgłosić?

Skontaktuj się z naszą kancelarią, jeśli:

 • Twoje gospodarstwo rolne nie prosperuje zgodnie z oczekiwaniami i utraciło płynność finansową;
 • brakuje Ci środków na wynagrodzenia dla pracowników, należności dla US i KRUS;
 • z powodu kłopotów finansowych nie spłacasz rat kredytowych w terminie, czego skutkiem może być zawieszenie umowy kredytowej;
 • grozi Ci zajęcie komornicze, licytacja lub już zawiadomiono Cię
 • o wszczęciu postępowania komorniczego;
 • nie chcesz rezygnować z prowadzenia gospodarstwa.
Garść argumentów

Dlaczego warto nam zaufać?

Chronimy rolników przed działaniami windykatorów

Pomagamy w walce z komornikiem i firmami windykacyjnymi. Przeprowadzamy wnikliwą analizę kosztów egzekucji, uniemożliwiając ich sztuczne zawyżenie.

Ocaliliśmy już wiele gospodarstw rolnych

Dzięki naszym skutecznym działaniom restrukturyzacyjnym wielu rolników mogło ocalić dorobek pokoleń. Restrukturyzacja dała im szansę na kontynuację działalności, mimo sporych trudności.

Zapewniamy rolnikom kompleksowe wsparcie

Oferta skierowana do rolników jest kompleksowa. Obejmuje nie tylko wsparcie prawne w przebiegu restrukturyzacji, ale także pomoc finansową na jej przeprowadzenie.

Twoje gospodarstwo znalazło się na równi pochyłej? Chcesz dowiedzieć się więcej o oddłużaniu rolników? Skonsultuj się z naszym ekspertem i uchroń się przed utratą majątku!

Współpraca Biznesowa

Umów się na konsultację

Wspólnie poszukajmy rozwiązania Twojej sytuacji prawno-finansowej!

Klienci cenią sobie współpracę z PROFORO

Poznaj ich opinie!

Zuzanna Zielińska
Zuzanna Zielińska
21/12/2023
Zdecydowanie polecam kancelarię Pro Foro. Pan Jakub Ziółkowski natychmiast zajął się sprawą. Pełen profesjonalizm, ciągły kontakt z klientem, pełne wsparcie i zaangażowanie! Dziękuję!
Dawid MM
Dawid MM
16/11/2023
Polecam, kancelaria "the best"! Obsługa na najwyższym poziomie, zawsze merytorycznie ale potrafią wszystko wytłumaczyć po ludzku :)
Damian Mazur
Damian Mazur
07/11/2023
Z czystym sumieniem rekomenduję Kancelarię Prawną "Pro Foro", a dokładniej doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego z którym miałem okazję współpracować. Zawsze mogłem liczyć na profesjonalny kontakt, cierpliwe omówienie potrzebnych tematów oraz poradę.
Martyna Domańska
Martyna Domańska
12/10/2023
Z czystym sumieniem polecam Kancelarie. Wspaniali, życzliwi Prawnicy. Z ogromnym sercem i zrozumieniem czasem naprawdę ciężkiej sytuacji życiowej.
Oriana Roszak
Oriana Roszak
23/09/2023
Szczerze polecam kancelarie Proforo. Profesjonalne, ale jednocześnie ludzkie podejście do klienta, co jest ważnym aspektem w kwestii współpracy. Pan Mecenas potrafi słuchać klienta, a następnie jasno i precyzyjnie wytłumaczyć każde wątpliwości. Pozostaje w ciągłym kontakcie z klientem, żeby móc odpowiedzieć na dodatkowe pytania, można zadzwonić i uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź. W Kancelarii panuje miła i życzliwa atmosfera. Moje sprawy wygrane dzięki wiedzy i umiejętnościom pana Mecenasa. Jeżeli pojawi się kolejna potrzeba to z pewnością ponownie skorzystam z usług właśnie tez kancelarii.
aneta wojnarowska
aneta wojnarowska
31/08/2023
Pana Dominika i Jakuba polecam bardzo miła i fachowa obsługa
Justyna Dziedzina
Justyna Dziedzina
24/07/2023
Polecam Kancelarię Prawną "Pro Foro", a w szczególności doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego. Profesjonalna, sprawna współpraca oraz bardzo duże zaangażowanie.
Zadzwoń
+48 575 984 088
Zadzwoń