Księgowość
księgowość
Twoje finanse w dobrych rękach

Usługi księgowe

Poprawnie prowadzona księgowość często jest warunkiem sukcesu firmy i decyduje o jej wynikach finansowych. Mamy tego świadomość, dlatego w PROFORO świadczymy najwyższy standard usług księgowych przedsiębiorstwom z każdej branży, bez względu na skalę i profil działalności. Prowadzimy księgowość spółek prawa handlowego i spółek cywilnych, jak też firm jednoosobowych. Służymy również eksperckim wsparciem księgowym klientom indywidualnym, którzy potrzebują konsultacji.

Kompetencje naszych ekspertów poświadczają wymagane świadectwa kwalifikacyjne sygnowane przez Ministerstwo Finansów. Jesteśmy zaufanym partnerem w biznesie dla każdego klienta, który oczekuje profesjonalnych usług księgowych.

Poznaj zakres naszych usług!

W czym możemy Ci pomóc?

Prowadzenie ksiąg handlowych:

 • prowadzenie ewidencji księgowej (syntetycznej i analitycznej) podatnika w postaci księgi rachunkowej, na którą składają się: dziennik, konta księgi głównej i ksiąg pomocniczych, zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej i ksiąg pomocniczych;
 • prowadzenie dokumentacji podatkowej, na którą składają się kartoteki wynagrodzeń, ewidencje środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych;
 • sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT, PIT, PIT-11);
 • sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego w zakresie wymaganym przepisami prawa (bilansu, RZiS) oraz sporządzanie projektów uchwał dotyczących zatwierdzenia sprawozdania finansowego.

Prowadzenie uproszczonej księgowości (KPiR):

 • prowadzenie książki przychodów i rozchodów na podstawie dokumentacji przekazanej przez podatnika;
 • ujmowanie kosztów delegacji na podstawie rozliczenia delegacji sporządzonego przez podatnika;
 • prowadzenie rejestrów VAT w celu ustalenia zobowiązania z tytułu podatku VAT;
 • prowadzenie ewidencji wyposażenia oraz ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych;
 • sporządzanie deklaracji VAT oraz ZUS;
 • prowadzenie kart przychodów pracowników na podstawie sporządzonej przez podatnika listy płac;
 • informowanie podatnika o zobowiązaniach w zakresie podatku VAT, podatku dochodowego podatnika, podatku dochodowego pracowników podatnika, zobowiązaniach wobec ZUS;
 • sporządzanie i wysyłanie deklaracji do ZUS w celu ubezpieczenia pracowników;
 • sporządzanie rocznych deklaracji PIT-4 i PIT-11/8;
  ewidencjonowanie zwolnień lekarskich, urlopów i innych nieobecności na podstawie przekazanych przez zleceniodawcę list obecności;
 • ewidencjonowanie umów zleceń i o dzieło oraz ich rozliczanie pod kątem podatkowym i ZUS;
 • sporządzanie deklaracji rocznej PIT/B podatnika.

Zastanawiasz się, gdzie pracuje rzetelny księgowy w Poznaniu? W PROFORO!

Garść argumentów

Dlaczego warto nam zaufać?

Oszczędzamy czas i pieniądze przedsiębiorców

Prowadzisz firmę, ale nie znasz się na sprawach księgowych? Wyręczymy Cię w tym! Przedsiębiorcy, którzy scedowali na nas odpowiedzialność za prowadzenie księgowości, cieszą się z oszczędności czasu i mogą go spożytkować na rozwój biznesu. Outsourcing usług księgowych uchronił ich przed wydatkami, które musieliby ponieść na stworzenie etatu dla księgowego.

Naszym priorytetem jest pełna transparentność

Zachowujemy wszelką dbałość o pełną transparentność usług. Skrupulatne ewidencjonowanie wszystkich działań księgowych zapewnia przedsiębiorcom kompleksową informację na temat aktualnej kondycji finansowej ich biznesu i pozwala opracować strategię rozwoju.

Oferujemy dodatkowe usługi

Obsługa księgowa to zaledwie część spośród szerokiego wachlarza naszych usług. W ofercie PROFORO mieści się również wsparcie prawne, doradztwo restrukturyzacyjne i upadłościowe, prowadzenie mediacji i pomoc finansowa dla firm w kryzysie ekonomicznym.

Skontaktuj się z nami, powierz sprawy księgowe swojego biznesu i śpij spokojnie!

Współpraca Biznesowa

Umów się na konsultację

Wspólnie poszukajmy rozwiązania Twojej sytuacji prawno-finansowej!

Klienci cenią sobie współpracę z PROFORO

Poznaj ich opinie!

Zuzanna Zielińska
Zuzanna Zielińska
21/12/2023
Zdecydowanie polecam kancelarię Pro Foro. Pan Jakub Ziółkowski natychmiast zajął się sprawą. Pełen profesjonalizm, ciągły kontakt z klientem, pełne wsparcie i zaangażowanie! Dziękuję!
Dawid MM
Dawid MM
16/11/2023
Polecam, kancelaria "the best"! Obsługa na najwyższym poziomie, zawsze merytorycznie ale potrafią wszystko wytłumaczyć po ludzku :)
Damian Mazur
Damian Mazur
07/11/2023
Z czystym sumieniem rekomenduję Kancelarię Prawną "Pro Foro", a dokładniej doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego z którym miałem okazję współpracować. Zawsze mogłem liczyć na profesjonalny kontakt, cierpliwe omówienie potrzebnych tematów oraz poradę.
Martyna Domańska
Martyna Domańska
12/10/2023
Z czystym sumieniem polecam Kancelarie. Wspaniali, życzliwi Prawnicy. Z ogromnym sercem i zrozumieniem czasem naprawdę ciężkiej sytuacji życiowej.
Oriana Roszak
Oriana Roszak
23/09/2023
Szczerze polecam kancelarie Proforo. Profesjonalne, ale jednocześnie ludzkie podejście do klienta, co jest ważnym aspektem w kwestii współpracy. Pan Mecenas potrafi słuchać klienta, a następnie jasno i precyzyjnie wytłumaczyć każde wątpliwości. Pozostaje w ciągłym kontakcie z klientem, żeby móc odpowiedzieć na dodatkowe pytania, można zadzwonić i uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź. W Kancelarii panuje miła i życzliwa atmosfera. Moje sprawy wygrane dzięki wiedzy i umiejętnościom pana Mecenasa. Jeżeli pojawi się kolejna potrzeba to z pewnością ponownie skorzystam z usług właśnie tez kancelarii.
aneta wojnarowska
aneta wojnarowska
31/08/2023
Pana Dominika i Jakuba polecam bardzo miła i fachowa obsługa
Justyna Dziedzina
Justyna Dziedzina
24/07/2023
Polecam Kancelarię Prawną "Pro Foro", a w szczególności doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego. Profesjonalna, sprawna współpraca oraz bardzo duże zaangażowanie.
Zadzwoń
+48 575 984 088
Zadzwoń