Upadłość przedsiębiorstw
Upadłość przedsiębiorstw
Ratunek dla przedsiębiorców przed odpowiedzialnością

Doradztwo w upadłości firm

Funkcjonowanie w turbulentnym otoczeniu społeczno-gospodarczym generuje wysokie ryzyko porażki współczesnych przedsiębiorstw. Utrata płynności finansowej i brak możliwości regulacji zobowiązań wiąże się nierzadko z koniecznością ogłoszenia upadłości firmy.

Wielu przedsiębiorców ma trudność z jednoznacznym wskazaniem momentu powstania stanu niewypłacalności. Ten, co do zasady, rozpoczyna się wraz z chwilą utraty zdolności do regulacji zobowiązań. Zgodnie z przepisami wniosek o upadłość może złożyć przedsiębiorca, u którego niezdolność do regulowania zobowiązań utrzymuje się przez okres przekraczający 3 miesiące. Powstanie stanu niewypłacalności obliguje przedsiębiorcę prowadzącego jednoosobową działalność lub członków zarządu spółek do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. Warto pamiętać, że upadłość gospodarcza może przybrać postać upadłości likwidacyjnej lub układowej. W pierwszym przypadku dochodzi do całkowitej likwidacji podmiotu przez sprzedaż majątku lub umorzenie zobowiązań. Przy upadłości układowej przedsiębiorca może kontynuować prowadzenie biznesu pod warunkiem zawarcia układu z wierzycielami.

Od wielu lat wspieramy przedsiębiorców w postępowaniu upadłościowym, zapewniając im fachowe doradztwo prawno-finansowe. Nasi specjaliści z zakresu prawa upadłościowego nie tylko chronią interesy dłużników, ale także pomagają wierzycielom w procesie dochodzenia ich roszczeń. Zapewniamy kompleksową obsługę postępowań upadłościowych, począwszy od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, aż do jego prawomocnego zakończenia.

Korzyści z ogłoszenia upadłości firmy

Uniknięcie odpowiedzialności za zobowiązania spółki

Bezskuteczność egzekucji wobec majątku spółki powoduje, że członkowie zarządu odpowiadają solidarnie swoim majątkiem. Ogłoszenie upadłości we właściwym czasie pozwala więc uniknąć odpowiedzialności za długi spółki.

Uchylenie zobowiązań wobec ZUS

Od momentu ogłoszenia upadłości przez przedsiębiorcę ustaje jego obowiązek podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu.

Ochrona przed egzekucją komorniczą

Upadłość chroni dłużnika przed licytacją komorniczą jego majątku. Toczące się wobec niego postępowania egzekucyjne zostają zatrzymane już w dniu jej ogłoszenia, a po wydaniu prawomocnego wyroku ulegają umorzeniu.

Zaspokojenie roszczeń wierzycieli

Upadłość gospodarcza w sposób sprawiedliwy pozwala zaspokoić roszczenia wierzycieli, dostosowując plan spłaty do rzeczywistych możliwości finansowych dłużnika: wysokości dochodów i kosztów utrzymania.

Odzyskanie komfortu psychicznego

Zadłużenie wpływa negatywnie na wizerunek przedsiębiorstwa w opinii publicznej, prowadząc nierzadko do stygmatyzacji. Ogłoszenie upadłości pozwala powrócić do życia wolnego od długów, minimalizując stres związany z działalnością windykacji.

Poznaj zakres naszych usług!

W czym możemy Ci pomóc?

Usługi dla dłużników:

 • sporządzenie wniosku o ogłoszenie upadłości;
 • przeciwdziałanie ogłoszeniu upadłości z wniosku wierzyciela;
 • ograniczenie odpowiedzialności za długi przedsiębiorstwa;
 • sporządzenie wniosku o ustalenie planu spłat;
 • sporządzenie wniosku o umorzenie zobowiązań dłużnika;
  uniknięcie sądowego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej.

Usługi dla wierzycieli:

 • sporządzenie wniosku o ogłoszenie upadłości niewypłacalnego dłużnika;
 • przygotowanie zgłoszenia wierzytelności w toku postępowania upadłościowego;
 • reprezentowanie wierzyciela w trakcie ustalania listy wierzytelności;
 • sporządzenie wniosku o wyłączenie składników majątkowych z masy upadłości;
 • reprezentacja interesów wierzyciela podczas zgromadzenia wierzycieli oraz rady wierzycieli;
 • reprezentacja podczas postępowania w przedmiocie orzeczenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej.
Proforo
Poznaj zakres naszych usług!

Kiedy warto się do nas zgłosić?

Skontaktuj się z naszą kancelarią, jeśli:

 • Twoja firma utraciła płynność finansową;
 • nie masz środków na pokrycie zobowiązań finansowych i wypłaty dla pracowników;
 • nie możesz dojść do porozumienia z wierzycielami;
 • istnieje wysokie ryzyko wszczęcia kolejnych postępowań egzekucyjnych;
  chcesz uniknąć odpowiedzialności za długi przedsiębiorstwa.
Garść argumentów

Dlaczego warto nam zaufać?

Zapewniamy kompleksowe wsparcie

Nasze interdyscyplinarne grono składa się z ekspertów z różnych obszarów: prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, podatków, biegłej rewidencji, mediacji i finansów. Dzięki temu możemy nieść klientom kompleksową pomoc.

Dbamy o zabezpieczenie interesów dłużników i wierzycieli

W postępowaniach upadłościowych kierujemy się zasadą sprawiedliwości. Chronimy majątek i prawa klienta ogłaszającego upadłość, nie tracąc jednak z pola widzenia interesów jego wierzycieli. Dążymy do wypracowania rozwiązania, które usatysfakcjonuje obie strony.

Oddłużyliśmy już wiele firm

Wielu przedsiębiorców, których wsparliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem w procesie upadłościowym, dziś cieszy się życiem wolnym od długów. Dzięki decyzji o ogłoszeniu upadłości uniknęli odpowiedzialności finansowej i karnej.

Umów się na konsultację z naszym ekspertem i sprawdź, jak skutecznie możesz oddłużyć swój biznes!

Współpraca Biznesowa

Umów się na konsultację

Wspólnie poszukajmy rozwiązania Twojej sytuacji prawno-finansowej!

Klienci cenią sobie współpracę z PROFORO

Poznaj ich opinie!

Zuzanna Zielińska
Zuzanna Zielińska
21/12/2023
Zdecydowanie polecam kancelarię Pro Foro. Pan Jakub Ziółkowski natychmiast zajął się sprawą. Pełen profesjonalizm, ciągły kontakt z klientem, pełne wsparcie i zaangażowanie! Dziękuję!
Dawid MM
Dawid MM
16/11/2023
Polecam, kancelaria "the best"! Obsługa na najwyższym poziomie, zawsze merytorycznie ale potrafią wszystko wytłumaczyć po ludzku :)
Damian Mazur
Damian Mazur
07/11/2023
Z czystym sumieniem rekomenduję Kancelarię Prawną "Pro Foro", a dokładniej doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego z którym miałem okazję współpracować. Zawsze mogłem liczyć na profesjonalny kontakt, cierpliwe omówienie potrzebnych tematów oraz poradę.
Martyna Domańska
Martyna Domańska
12/10/2023
Z czystym sumieniem polecam Kancelarie. Wspaniali, życzliwi Prawnicy. Z ogromnym sercem i zrozumieniem czasem naprawdę ciężkiej sytuacji życiowej.
Oriana Roszak
Oriana Roszak
23/09/2023
Szczerze polecam kancelarie Proforo. Profesjonalne, ale jednocześnie ludzkie podejście do klienta, co jest ważnym aspektem w kwestii współpracy. Pan Mecenas potrafi słuchać klienta, a następnie jasno i precyzyjnie wytłumaczyć każde wątpliwości. Pozostaje w ciągłym kontakcie z klientem, żeby móc odpowiedzieć na dodatkowe pytania, można zadzwonić i uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź. W Kancelarii panuje miła i życzliwa atmosfera. Moje sprawy wygrane dzięki wiedzy i umiejętnościom pana Mecenasa. Jeżeli pojawi się kolejna potrzeba to z pewnością ponownie skorzystam z usług właśnie tez kancelarii.
aneta wojnarowska
aneta wojnarowska
31/08/2023
Pana Dominika i Jakuba polecam bardzo miła i fachowa obsługa
Justyna Dziedzina
Justyna Dziedzina
24/07/2023
Polecam Kancelarię Prawną "Pro Foro", a w szczególności doradcę restrukturyzacyjnego Dominika Gagackiego. Profesjonalna, sprawna współpraca oraz bardzo duże zaangażowanie.
Zadzwoń
+48 575 984 088
Zadzwoń