Czy Twoja firma potrzebuje restrukturyzacji? 5 pytań, które musisz sobie zadać.

Udostępnij ten wpis:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Czy Twoja firma potrzebuje restrukturyzacji

Restrukturyzacja to nie tylko ostatnia deska ratunku dla firm w kryzysie, ale także strategiczne narzędzie, które może pomóc w przywróceniu stabilności i wzrostu. Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja firma potrzebuje restrukturyzacji, odpowiedz na 5 kluczowych pytań i samodzielnie oceń, czy to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

1. Czy firma ma problemy z płynnością finansową?

Jeśli Twoja firma straciła płynność finansową, restrukturyzacja umożliwi renegocjację warunków płatności z wierzycielami. Niemal natychmiast zminimalizuje problemy z gotówką, usunie występujące zatory płatnicze i przywróci stabilność finansową, dzięki czemu będziesz mógł/mogła dalej prowadzić swoją działalność.

2. Czy zadłużenie firmy rośnie?

Restrukturyzacja daje możliwość wyjścia z impasu w przypadku sukcesywnego powiększania się zadłużenia firmy. Umożliwia renegocjację warunków spłaty długów, w tym obniżenie oprocentowania, wydłużenie okresów spłaty, umorzenie części długów oraz wydłużenie terminów spłat, co zmniejsza obciążenia finansowe firmy. Osiągnięcie wyżej wymienionych celów jest zależne od momentu rozpoczęcia procesu restrukturyzacji.

3. Czy przychody firmy spadają?

Przychody Twojej działalności notują ustawiczny spadek? Dzięki restrukturyzacji zyskasz możliwość rewizji i aktualizacji strategii biznesowych, co pomoże w identyfikacji nowych źródeł przychodów i zwiększeniu sprzedaży. Wprowadzenie efektywniejszych procesów operacyjnych i eliminacja niepotrzebnych kosztów poprawi rentowność firmy.

4. Czy firma boryka się z zatorami płatniczymi?

Jeśli zmagasz się z opóźnieniami w płatności rat, proces restrukturyzacji nie tylko rozwiąże Twoje problemy natury finansowej, ale również wpłynie na poprawę wizerunku. Renegocjacja warunków płatności z dostawcami i wierzycielami to szansa na poprawę relacji biznesowych i zapewnienie bardziej stabilnych warunków współpracy.

5. Czy wypowiedziane kredyty i opóźnienia w płatnościach są częstym problemem?

W przypadku tego typu problemów restrukturyzacja pozwala zmniejszyć miesięczne obciążenie długami. Niższe raty pomagają wyjść na prostą i kontynuować prowadzenie biznesu – bez problemów i stresu, czy przychody pozwolą na pokrycie wszystkich bieżących kosztów, podatków i zobowiązań wobec kontrahentów czy ZUS.

Zadzwoń
+48 575 984 088
Zadzwoń